Posted on

Warto zabierać dziecko na spacer, niezależnie od tego, jaka jest pogoda. Poprawi to jego odporność i pozwoli się dotlenić. Jeżeli dziecko będzie ubrane odpowiednio do pogody, wówczas nie trzeba się obawiać, że złapie jakieś przeziębienie. Natomiast niemowlęta potrzebują jeszcze odpowiedniego okrycia. W tym wypadku warto postawić na bambusowy kocyk, ponieważ sprawdzi się w przypadku każdej pogody. Dlaczego powinieneś postawić właśnie na niego?

Kocyki bambusowe — idealne zarówno w lecie, jak i zimie

Kocyki bambusowe są lekkie i przewiewne, dlatego wiele osób używa ich latem. Kocyk jest w stanie ochronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz przegrzaniem. Natomiast równie dobrze można ich używać na wiosnę, w jesień, a nawet w zimie. Można ich używać niezależnie od pogody i pory roku, ponieważ koc ma właściwości termoregulacyjne. W lecie ochroni przed słońcem, przynosząc ulgę, ponieważ jest chłodniejszy od otoczenia. Bambus również potrafi odprowadzić wilgoć, dlatego koc również ma takie właściwości, zapobiegając poceniu i przegrzaniu. Jeżeli chodzi o inne chłodniejsze pory roku, wówczas zapewnia ciepło, nie pozwalając na ochłodzenie organizmu, jednocześnie pozwalając na dostęp powietrza. 

Kocyki bambusowe — sprawdzą się nawet w przypadku wrażliwej skóry

Kocyki bambusowe są popularne, zwłaszcza wśród rodziców niemowląt. Mają wiele zalet, a jedną z ważniejszych zalet są właściwości antyalergiczne. Dlatego też sprawdzą się wśród niemowląt o wyjątkowo delikatnej skórze. Jeżeli dziecko cierpi na różnego alergie skórne, wówczas bambusowy kocyk idealnie sprawdzi się w roli okrycia dla dziecka. Oprócz tego kocyk ma właściwości antybakteryjne. Hamuje ich rozwój, dlatego jest wyjątkowo bezpieczny. Jego właściwości wynikają z zalet bambusa, do którego upraw nie używa się żadnych szkodliwych środków chemicznych, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Dodatkowo dzięki właściwościom antybakteryjnym chroni skórę zarówno przed bakteriami, jak i grzybami.

Bambusowy kocyk — wyjątkowo trwały

Kocyki bambusowe są bardzo trwałe. Nawet jeżeli kocyk będzie używany przez cały czas, bardzo intensywnie — nie straci swoich właściwości, ani nie zniszczy się. Niezależnie od tego, czy będzie używany w domu, na spacerze czy w podróży, nawet będąc używanym na okrągło — nie straci swojej formy. Wytrzymałość kocyka wynika z włókien, a dokładniej z ich ciężaru. Nie opadają tak szybko, jak te bawełniane i mają od nich wielokrotnie wyższą chłonność. Dzięki temu kocyk dostępny on-line na szumisie.pl posłuży na długi okres, idealnie spełniając swoje zadanie. Pomimo wielu prań, pozostanie przez cały czas taki sam. Dodatkowo kocyk jest wyjątkowo miękki. To sprawia, że każde dziecko na pewno go polubi.

Bambusowe kocyki mają wiele zalet. Są wyjątkowo chłonne, zachowują właściwości termoregulacyjne i antyalergiczne. Dodatkowo można ich używać przez cały rok, ponieważ są odpowiednie na każdą porę roku. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są bardzo miękkie, a to sprawi, że każde dziecko z przyjemnością będzie z niego korzystać.