Posted on

Wybór odpowiedniej czapeczki dziecięcej nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem. Dobrze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie takiej czapeczki.

Czy materiał czapeczki dla noworodka ma znaczenie?

Materiał, z jakiego wykonana jest czapka dla noworodka, ma bardzo duże znaczenie, gdyż nie może on uciskać główki dziecka i nie może również podrażniać delikatnej skóry maluszka. Warto także dodać, że dobrze jest wybrać taką czapeczkę, którą można prać swobodnie w pralce, dzięki czemu da się zadbać o jej higienę i czapeczka może być używana przez kilka miesięcy.

Czy kolor czapki jest ważny?

czapeczka dla noworodka MyBasic

Tak małe dziecko nie rozróżnia jeszcze kolorów, dlatego też czapka dla niemowlaka może być w niebieskim, jak i różowym czy białym kolorze. Wszystko zależy od tego, jakie inne ubranka chcemy dopasować do całości stylizacji. Dobrze jest mieć w dziecięcej szafie przygotowanych kilka modeli czapeczek (np. w różnych kolorach , dzięki czemu nie będzie problemu z tym, by w danym dniu wybrać taki kolor, który świetnie dopasuje się do stroju.

Jaki rozmiar czapki wybrać?

Ważną kwestią jest rozmiar czapki. Należy mieć na uwadze, by czapeczka dla noworodka nie była zbyt duża, ani zbyt mała. Dobrze jest postawić na uniwersalny rozmiar, który dopasuje się do każdego maluszka. Można również kupić czapeczki z gumką. Warto pamiętać, że zbyt duża czapka dla niemowlaka może spadać dziecku na oczy, co będzie niewątpliwie niekomfortową sytuacją dla tak małego dziecka i może wywołać u niego płacz oraz strach. Dlatego też dobrze jest mieć to na uwadze, gdy kupuje się taką czapkę. Warto też wybrać kilka różnych modeli czapek, które będą świetnie pasować na pierwsze spacery w różną pogodę.

Czy czapeczka może być dobrym pomysłem na prezent?

Czapeczki dla noworodka są również świetnym pomysłem na prezent. Można także dobrać do nich chusty czy rękawiczki, by stworzyć cudowny zestaw, z którego dziecko może korzystać. Należy też pamiętać, że taki zestaw można kupić w sklepach odzieżowych zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.