Plecaki szkolne czy tornistry?

Uczniowie w dzisiejszych czasach mają do wyboru nie tylko plecaki szkolne, ale również popularne tornistry. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Jakie zalety i wady maja plecaki szkolne?

Oryginalne plecaki szkolne dostępne są w wielu kolorach, wzorach i wielkościach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Plecaki zapewniają zazwyczaj większą pojemność od tornistrów i co najważniejsze niewiele ważą. Olbrzymim plusem jest również specjalny pasek do spinania w pasie, który znacząco odciąża plecy. Nowoczesne plecaki idealnie pasują nie tylko do młodszych dzieci, ale również i do starszych pociech. Wadą plecaków szkolnych jest przede wszystkim to, że niektóre modele nie posiadają usztywnienia na plecach i na dnie, dlatego też nie za bardzo nadają się od użytku.

Jakie zalety i wady mają tornistry?

Popularne tornistry charakteryzują się sztywniejszą konstrukcją, dzięki czemu nie ma ryzyka pojawienia się odkształceń (zobacz: https://desportivo.pl/pl/c/Plecaki/69 ). Olbrzymią zaletą tornistrów jest to, że zeszyty i książki mniej się w nich niszczą. Nie można zapominać również i o tym, że porządny tornister idealnie rozkłada ciężar. Jedyną wadą jest tak naprawdę jego duża waga i design. Tornistry rzadko kiedy posiadają również dodatkowe kieszenie na zewnątrz i charakteryzują się mniejszą pojemnością od plecaków, dlatego też nie zawsze można w nich pomieścić wszystkie przybory szkolne.